Skip To Main Content

Staff Search

Amy Ahearn

Special Education Paraprofessional;Trip Chaperone

Julie Backer

Reading (Building)

Alice Becker

Grade 5;Grade 3

Angela Bell

Full Day Kindergarten

Regan Bievenue

Nurse

Robyn Bradshaw

Special Education Occupational Therapist

Molly Breslin

Special Education Teacher

Melissa Bruno

Math Intervention;Physical Education

William Buehler

Custodian Head

Kate Buesching

Grade 3

Brian Carroll

Special Education Staff

Katie Catanzaro

Traveling Reading Teacher;Reading

Susan Cernich

Classroom Assistant

Robin Chamberlin

Grade 4;Grade 5

Christopher Chatman

Custodian 2

Meghan Cohen

Special Education Teacher

Lori Colona

Secretary, REGISTRAR

Victoria Debruin

Grade 4

Katherine Dunahoo

Art

Catherine Flowers

Special Education Teacher

Linda Flowers

Special Education Paraprofessional

Jacqueline Fokkens

Special Education Paraprofessional

Jeanne Gilbert

Full Day Kindergarten

Sierra Gribble

Trv Social Worker

Kate Hahn

Secretary

Heather Hammerschmidt

Ce Instructor Lead;Special Education Speech Language Pathologist

Lauren Harr

Administrative Intern Elem

Cynthia Hegedus

Traveling Reading Teacher

Jacqueline Hendricks

Special Education Paraprofessional

Cynthia Hof

Special Education Paraprofessional

Amy Hurt

Special Education Speech Language Pathologist

Keri Jenkerson

Special Education Aba Associate

Nicole Kissick

Vocal Music

Ryan Kos

Special Education Paraprofessional

Christina Layfield

Grade 1

Ellen Lewis

Special Education Teacher

Katie Macdonald

Grade 3

Shaina Martin

Grade 2

Michael Massey

Custodian 2

Megan Matthews

Grade 4

Cathleen Meuser

Classroom Assistant

Steven Moore

Grade 3

Jillian Mormino

Special Education Paraprofessional

Cortney Noll

Child Nutrition Assistant

Amy Oetjen

Child Nutrition Assistant

Juliet Owens

Librarian

Maylisa Pavez

Grade 5

Caitlin Peach

Traveling Orchestra

Shelly Phillips

Elementary Child Nutrition Mgr

Alexandria Plunkett

Counselor

Mark Rapert

Special Education Administrator

Angela Reynolds

Grade 3;Grade 2

Jenna Rohan

Grade 1

Julia Russell

Special Education Paraprofessional

Elizabeth Schenck

Full Day Kindergarten

Sara Schreder

Special Education School Psychologist

Luke Schumacher

Physical Education

Kimberly Sepe

Grade 2

Jennifer Shields

Classroom Assistant

Paula Shirley

Secretary

Jennifer Soetaert

Math Intervention;Grade 5

Monica Summers

Grade 1

Erin Tenkman

Grade 5

Danna Thorne

Principal Elementary

Andrea Tukin

Traveling Esol Teacher

Kaitlyn Tuohy

Classroom Assistant

Jennifer Williams

Grade 1

Amanda Wills

Grade 4

Marjorie Woods

Full Day Kindergarten

Lorie Ziegler

Grade 2